Transparent

Ny Systemejer-forløb: Registrering

?

Har du overtaget styringen af et IPW system?

Forløbet er for dig, der har overtaget et IPW System, og skal have skabt et overblik over registreringer i jeres system. Vi vil gennemgå de eksisterende registreringer med dig og få skabt overblik og indsigt i brug af de nuværende registreringer. Derudover vil vi give dig en bedre forståelse for muligheder af registreringer i IPW-systemet og hvordan du kan få endnu mere ud af IPW systemet igennem registreringer.

Deltageren skal forud for forløbet have været logget ind i jeres system og dannet sig et overblik over de registreringer der bliver brugt. På dette forløb kræves det at man er Administrator. Sidst skal deltageren have konkrete input og ønsker til, hvilke opgaver/funktioner/områder der særligt bør fokuseres på i forløbet. Det forventes at man er på IPW Grundbygger niveau, fx. ved at have gennemgået Ny system ejer forløbet for Polaris.

 

Forløbet

IPW Solution Specialist gennemgår jeres system

    • Vi gennemgår på egen hånd jeres system, med fokus på optimerings- og udviklingsområder. Baseret på gennemgangen skitserer vi en umiddelbar plan for forløbet

2 timers online sparring med konsulent: 

    • Gennemgang af jeres nuværende setup fra både en teknisk og strategiske vinkel.
    • Definering af fokusområder: Optimering og/eller udvikling.

Deltagelse på FormularStarteren

    • Deltagelse på FormularStarteren, hvor man får en introduktion til registreringer i IPW systemet.

2 x online forløb á 3 timer, hvor vi typisk fokuserer på:

    • Opsætning og tilpasning af nye/eksisterende profiler samt tilknytning til Brugergrupper
    • Tilpasning og oprettelse af hjælpetabeller
    • Tilpasning af eksisterende Formularer
    • Tilpasning af notifikationer
    • Tilpasning af brugervisninger – Udgiv brugerflade

 

INDHOLDET BÅDE KAN OG VIL VARIERE FRA FORLØB TIL FORLØB. Vi tager udgangspunkt i JERES system og JERES behov

 

 

Tid: 1 x onlinemøde á 2 timers varighed, deltagelse på Formular Starteren, 2 x 3-timers møder (inhouse eller online).

Deltagerantal: 1 deltager.

Online forløb: 90-dages adgang til online forløbet “IPW FormularStarteren” på IPW Akademi Online. Her finder du strategiske artikler, (video-)tutorials, skabeloner, eksempler, opgaver m.m. tilknyttet de generelle og grundlæggende funktioner, vi berører under forløbet.

Pris: 18.750,- ex. moms

 

Brug for mere udvikling efter jeres introforløb?

Kom på Arbejdsdage med vores konsulenter

Læs mere